Зелена карта на автомобіль

 

«Зеленою картою» називають систему міжнародних договорів, що має дію на території країн, які є членами міжнародної системи автострахування. У неї входить понад 40 країн Європи, кілька держав Африки і Азії, а також Росія, Білорусь, Молдова, Азербайджан і, власне, Україна.

 

По суті, зелена карта на авто - це поліс договору ОСЦПВ, обов'язковий для всіх наземних транспортних засобів, за винятком велосипедів. Тобто, при наявності поліса, страховою компанією компенсуються всі збитки, що стосуються майна, життя і здоров'я інших учасників ДТП, що сталася з вини власника страховки за кордоном.

 

Основні положення Зеленої карти

 

При оформленні поліса, автовласникові транспортного засобу слід знати, що зелена карта в Європу та інші країни:

 

оформляється тільки страховими компаніями, які є членами Моторного (транспортного) страхового бюро України;

обов'язкова для легкових і вантажних автомобілів, мотоциклів, автобусів, причепів і напівпричепів;

може пред'являтися, як в паперовому, так і в електронному вигляді. Зелена карта Києві

та інших регіонах країни, може бути оформлена онлайн, на сайті страховика. Процес оформлення займає всього кілька хвилин. Готовий сертифікат, в електронному вигляді надсилається на електронну пошту замовника або його месенджер;

оформляється на власника авто або іншого страхувальника і поширюється на будь-кого, хто перебував за кермом під час ДТП на законних підставах;

діє тільки протягом терміну, зазначеного в договорі.

 

Суми покриття збитків по зеленій карті

 

Що стосується суми покриття збитку, яку забезпечує зелена карта на автомобіль, то ліміти відповідальності визначаються відповідно до законодавства тієї країни, на території якої стався інцидент. Сума відшкодування завданих збитків може бути, і кілька тисяч євро, і кілька мільйонів.

 

 

 

visa mastercard privat24 liqpay cash5